Геліосистема

Встановлення та монтаж геліосистеми

Геліосистемою є конструкція або пристрій, який перетворює енергію Сонця на тепло. Ця система забезпечить наявність постійної гарячої води близько 9 місяців на рік. За холодної та похмурої погоди знадобляться додаткові системи підігріву води. Під час встановлення її для обігріву басейну, травень-вересень можна насолоджуватися теплою водою без будь-яких труднощів.

гелеосистеми

Види сонячної геліосистеми

Їх можна розділити на:

  1. Сезонні геліосистеми, які можна використовувати лише за високої плюсової температури повітря;
  2. Цілорічні геліосистеми використовуються без обмежень.

Сезонні геліосистеми необхідно використовувати у теплий час (весна-осінь). Вони є моноблочною системою, яка складається з:

  1. Сонячного колектора, закріпленого на металевій рамці;
  2. Бака-накопичувача, з’єднаного з ним.

В них використовується вода контуру гарячого теплопостачання (термосифонні системи). Сезонно вони працюють тому, що низькі температури можуть призвести до неминучого замерзання води в самій системі, внаслідок чого вони не працюють. Але, незважаючи на цей недолік, вони дуже компактні, ергономічні, і коштують недорого.

гелеосистема

Робота цілорічних геліосистем не залежить від температури. Складаються з:

  1. Сонячного колектора зовні приміщення;
  2. Бака-накопичувача з теплообмінником усередині приміщення.

 Також такі системи вже мають допоміжне обладнання:

  1. Насосне обладнання;
  2. Керування обладнання;
  3. Запобіжне обладнання.

Працює він за рахунок циркуляції незамерзаючого теплоносія між баком і колектором, таким чином ніякий мороз не страшний цій системі навіть у нічний час доби. Його використання дозволяє не тільки закрити потребу в гарячій воді в теплий час, а й економити до 60% на енергоносіях взимку.

Встановлення геліосистеми

Щоб встановити геліосистеми та успішно використовувати її, необхідно дотримуватися правил монтажу та використання цього пристрою.

Встановлення сонячного колектора здійснюється в кілька етапів:

  1. Визначення місця, де буде встановлений сонячний колектор (дах або інше місце, яке відповідає всім умовам ефективної роботи). Вибране місце має завжди бути освітленим сонцем. Для цього в комплекті завжди йдуть кріплення для різного виду установки;
  2. Визначення напряму орієнтації сонячної геліосистеми, оскільки не завжди можлива правильна установка на південь, варто підібрати оптимальний напрям. Найефективнішим кутом установки вважається кутом 60°С, а взимку збільшення до 15°С.

Безкоштовна консультація

Ми можемо передзвонити та відповісти на будь-які запитання. Ми використовуємо передові технології з якими знайомі далеко не всі, будемо раді розповісти.